Polska Plus o koalicji PiS-SLD

Sellin_posiedzenie

- W przypadku koalicji PiS-SLD to przystawka zje danie główne - powiedzieli posłowie Polski Plus. Ich zdaniem na zakończonym niedawno kongresie PiS zabrakło decyzji o zerwaniu koalicji medialnej z SLD. O istnieniu takiej koalicji informowały media; PiS zaprzecza. Jak powiedział na konferencji prasowej jeden z liderów partii Jarosław Sellin, funkcjonująca w TVP koalicja doprowadziła do powrotu do tej instytucji cenzury.

- Zwracamy uwagę, że np. film o poecie Stefanie Brzozie niszczonym przez SB, film o historii KPN, o drugiej fali internowania w stanie wojennym, kontrowersje wokół filmu "Towarzysz Generał" i niemożność wyemitowania tego filmu po raz drugi - to wszystko świadczy o tym, że wróciła patologia cenzorska do TVP i PiS to autoryzuje - powiedział Sellin.

- PiS powinien tę koalicję zerwać. Nie dość, że tego nie usłyszeliśmy na kongresie, to jeszcze słyszymy kolejne spekulacje o możliwości zawarcia koalicji rządowej pomiędzy PiS a SLD postulowanej przez część zwłaszcza młodszych działaczy tego ugrupowania. To już w ogóle jest dla nas niezrozumiałe ze względu na to, czym PiS był jeszcze parę lat temu i w czym w dobrej wierze uczestniczyliśmy - dodał.

Zdaniem posła partii Jana Filipa Libickiego, choć w historii było tak, że to PiS unieszkodliwiał koalicjantów, patrząc na obecną koalicję w mediach publicznych można dojść do wniosku, że sytuacja jest odwrotna. - Włodzimierz Czarzasty i Robert Kwiatkowski to nie Andrzej Lepper czy Roman Giertych; to są poważni zawodnicy. Wygląda na to, że to przystawka zaczyna konsumować danie główne - powiedział Libicki.


Dodane: 2010.03.09 14:53, Tagi: Libicki Jan Filip media publiczne Sellin

Komentarze

Krzysztof Piekarski : Panie Zygmuncie,dziś przeważa chyba sofistyka. Udowodnię ci każdą tezę - pod warunkiem, że mi zapłacisz. (2010.03.13 09:15)
Zygmunt : Darujmy sobie Hegla, Panie Krzysztofie... Zostawmy go marksistom. Konserwatystom przystoi Arystoteles, Tomasz z Akwinu, i ich zdrowa, realna logika. Dialektyka służy do ogłupiania. Duchowymi ojcami Lewicy są Platon i Hegel, Prawicy - Arystoteles, Tomasz z Akwinu i współczesna filozofia analityczna. To jest swoją drogą ciekawe, jak historia filozofii rozwijała się w tym aspekcie. Te trzy krótkie okresy (IV-IIIw. przed Chrystusem, późne średniowiecze i dwudziestowieczna logika) to zdrowe realistyczne myślenie o świecie (i o polityce też). Reszta to niestety bujdy z głową w chmurach, a czas od Kartezjusza przez Hegla do Marksa to czas takiego poniżenia myśli ludzkiej, jakiego ona nigdy wcześniej (a oby również nigdy później) nie doznała. (2010.03.12 10:52)
Krzysztof Piekarski : W dzisiejszej polityce mamy do czynienia z KOALICJĄ (PO i PSL) oraz ANTYKOALICJĄ (PiS i SLD). Stanowią one system wzajemnie spójny , współzależny, oraz wzajemnie się uzasadniający. Skojarzenie z Heglem wydaje się tu słuszne. Np. twierdzenie, że byt jest absolutem, prowadzi do antytezy, że jest niczym. Ponieważ żadne twierdzenie nie osiąga całości bytu, dlatego żadne nie jest całkowicie prawdziwe. Prawda i fałsz zespalają się więc i nie są stanowczymi przeciwieństwami. Sprzeczności w myśleniu prowadzą przez dialektyczny proces do prawdy. (2010.03.09 17:16)
Krzysztof Piekarski : PiS jest politycznym trupem, tylko jeszcze o tym nie wie! (2010.03.09 16:33)
Andrzej Adamski : Stara prawda,"kto jaką bronią walczy, od takiej ginie". Niech to będzie przestroga dla nas,wszystkich. Andrzej Adamski,Bydgoszcz. (2010.03.09 16:21)
Dodaj komentarz (gwiazdka oznacza pole obowiązkowe).
Zapoznaj się z zasadami.